Między nami rodzicami
Rodzicielstwo to dziś niemałe wyzwanie.
Świat i jego zasady, a często brak zasad i relatywizm, próbują się wdzierać do naszych domów. Media i środowisko wywierają presję. Jak grzyby po deszczu wyrastają nowi eksperci, którzy lansują „jeszcze lepsze” metody wychowawcze. Dlatego, aby nie pogubić się w tym wszystkim, jako kościół chcemy z jednej strony budować Wasz autorytet jako rodziców a z drugiej dostarczać narzędzi pomocnych w wychowywaniu dzieci. Celem jest to, by w rezultacie Waszych działań wychowawczych i naszego wsparcia, dzieci odkryły żywą, osobistą relację z Bogiem i samodzielnie zaczęły podążać za Jezusem.

Co tu znajdziesz

Natłok informacji nie jest tym, czego potrzebujesz, by być dobrym rodzicem. To, czego Ci trzeba, to mądrość i inspiracja, której źródłem jest Boże Słowo. W tym dziale znajdziesz wersety dotyczące wychowania dzieci, ale również linki do ciekawych stron, recenzje wartościowych chrześcijańskich książek i innych materiałów oraz każdą inną informację, którą możesz wykorzystać do duchowego inwestowania w swoje dziecko.

Niech Wam Bóg błogosławi, da kreatywność i wytrwałość w tym najważniejszym zadaniu – rodzicielstwie.

 

Wakacje dla ciała i ducha

Każdy rodzic chciałby zapewnić swojemu dziecku dobre wakacje. Z okazją do ruchu, ale też bezpieczne i mądre. Poniżej prezentujemy kilka linków i ogłoszeń o obozach organizacji chrześcijańskich. Wypróbowaliśmy te obozy na własnychdzieciach i możemy bezpiecznie polecać je innym rodzicom :)

Fundacja Proem: Obozy w Zakościelu
Dudek Adventure – obozy przygodowe dla dzieci 7-12 i 12-16
Letnie obozy w Wiśle
Obozy Kids Games

Pomyśl zanim wrzucisz

Za portalem miastodzieci.pl:

Każdego dnia do internetu trafiają tysiące zdjęć dzieci. Wszystkie wyjątkowe, bo dokumentujące pierwszą kąpiel, pierwsze wakacje na plaży albo śmieszną minę dziecka. Do publikowania zdjęć swoich dzieci nago lub w bieliźnie przyznaje się co czwarty rodzic dziecka do 10 roku życia. Publikujący je rodzice zazwyczaj nie zastanawiają się, ani do kogo mogą trafić te zdjęcia, ani co będzie się z nimi później działo.

„Pomyśl, zanim wrzucisz” to nowa kampania społeczna Fundacji Dzieci Niczyje. Jej celem jest zwrócenie uwagi na problem bezrefleksyjnego publikowania zdjęć dzieci przez ich rodziców oraz kwestie ochrony prywatności dzieci w internecie. Kampania potrwa do końca września.

Jednym z elementów kampanii jest poradnik dla rodziców „Pomyśl, zanim wrzucisz”, w którym znajdują się informacje na temat ustawień i ochrony prywatności na portalach społecznościowych. Jest on dostępny na stronie www.zanimwrzucisz.fdn.pl .

 

Krótkie porady, ciekawe artykuły

  • Biblijne Stowarzyszenie Misyjne

 Drogi nauczycielu i rodzicu! 

Z wielką radością zawiadamiamy, że nowa zakładka na stronie internetowej Biblijnego Stowarzyszenia Misyjnego już działa! Znajdziesz tam ciekawe materiały edukacyjne do wykorzystania na różnych spotkaniach, a także w domu:

– cykle lekcji

– łamigłówki

– opowiadania

– kolorowanki

– piosenki

– zabawy

– prace plastyczne, itp.

 Większość z nich można pobrać za darmo i kopiować na potrzeby zajęć z dziećmi. Materiały będą stopniowo uzupełniane, warto więc odwiedzać stronę.

Chcemy wesprzeć wszystkich, którzy nauczają dzieci i pragną otworzyć ich serca na wartość Bożego Słowa, a także uwrażliwić na działania misyjne wśród narodów, które jeszcze nie mają Biblii. Mamy nadzieję, że nauczając dzieci, pozostawimy w ich sercu zapał dla Słowa Bożego i pragnienie, by zaangażowały się w działania misyjne nie tylko teraz, ale do końca życia.

Pozdrawiamy serdecznie

Nela i Zbyszek Kłapa – koordynatorzy projektu Edukacja Biblijna

 

Książki, które pomagają budować charakter

Książki dot. wychowania seksualnego:

dla rodziców:

dla nastolatków:

  • Jim Burms „Poskramianie hormonów”, wyd.Pojednanie
  • Walter Trobisch „Miłości trzeba się uczyć”, wyd.Misjonarzy Krwi Chrystusa
  • Ingrid Trobish „Być kobietą”, Instytut Wydawniczy PAX
  • Linda Dillow, Lorraine Pinuts, „Prezent zapakowany przez Boga”, wyd.Koinonia
  • Joshua Harris „Pożegnanie z randką”, wyd.Pojednanie