Konferencja MamoSFERA – 7 maja 2016

Konferencja i warsztaty MamoSFERY to spotkanie młodych Mam, które chciałyby budować relacje i poszerzyć swoją wizję macierzyństwa.

9:30 -12:00 wykłady: opowieści douli, zdrowa dieta niemowlaka, wysyłamy dziecko w świat
12:00-13:00 lunch (w cenie konferencji)
13:00-13:45 I sesja warsztatów: doula, fizjoterapeuta,  poprawki krawieckie – stopień 0
14:00-14:45 II sesja warsztatów: nauczanie domowe, chustowanie, poprawki krawieckie – stopień 1

Dla małych dzieci: fachowa opieka w salce zabaw (bez dopłat, w cenie konferencji)
Dla niemowlaków: pokój do karmienia i przebierania.

Koszt udziału Mamy w konferencji i warsztatach: 40 zł
Nie ma dodatkowych opłat za lunch.
Nie ma dodatkowych opłat za dzieci.
Przy rejestracji na miejscu, w dniu konferencji, koszt udziału wynosi 30zł bez lunchu

Regulamin wydarzenia jest dostępny  tutaj

Zapraszamy do wspólnego spędzenia czasu z nami i wymiany doświadczeń :)

Zarejestruj się :)

 

Nasi wykładowcy:

Anna Kalisz, doula

AnnaKalisz

„Mama trójki dzieci, doula. O ciąży i porodach rozmawia z kobietami codziennie w swojej pracy i prywatnie, bo uważa, że to ważne. Ubolewa, że jej mąż nie chce na ten temat rozmawiać przy rodzinnych posiłkach. Nie ubolewa nad tym, że ma wiecznie nieumyte okna i gary, bo uważa, że to akurat nieważne.”

Tytuł wykładu i warsztatu: „Jak wspierać kobietę, nie doradzając.”

 

Joanna Mendecka, dietetyk

JoasiaMendecka

Tytuł wykładu: „Zdrowa dieta malucha”

O mnie
Z wykształcenia oraz zamiłowania jestem psycholożką (Uniwersytet SWPS) oraz dietetyczką (Uniwersytet Warmińsko-Mazurski). Na co dzień staram się propagować holistyczne, całościowe podejście do zdrowia człowieka. Jestem autorką rozdziału żywieniowego „Poradnika dla zielonych rodziców” Reni Jusis oraz Magdy Targosz.

moja strona: http://mamowanie.pl/

Co robię
Prowadzę konsultacje indywidualne, czasem wykłady oraz warsztaty dla kobiet w ciąży oraz rodziców małych dzieci. Piszę artykuły do gazet promujących zdrowy tryb życia, wspieram akcje społeczne takie jak Tydzień Bliskości, Wyprawa Mama, Z dzieckiem w kinie, Klub Eko Mamy. Współpracuję z miejscami działającymi na rzecz mam, takimi jak Fundacja Rodzić po Ludzku, Eko Mama Reni Jusis, Dzieci są Ważne, Stowarzyszenie Kobieteria, Pieluszkarnia, Eko Rodzice, Stowarzyszenie Stop NOP. Jako ekspertka zdrowego żywienia oraz psycholożka goszczę czasem w radio i telewizji.
 
Magdalena Adamiec, mama^5, informatyk-programista, nauczycielka

MAdamiec

„Jeśli ilość poświęcanego czasu wskazuje nasze priorytety, to zajmuję się ogarnianiem dzieci, działaniami kościelnymi i społecznymi oraz programowaniem baz danych. Jest też oczywiście mąż… w jego przypadku liczy się czas jakościowo a nie ilościowo 😉

Z wykształcenia jestem inżynierem elektronikiem (technologia), ale działania kościelne spowodowały rozszerzenie moich kwalifikacji na pedagogikę i katechetykę. Wg. nomenklatury oświatowej jestem nauczycielem mianowanym. W nowym zawodzie od 9 lat.

Dzieci mnie fascynują a mieć osobisty, realny wpływ na kształtowanie ich postaw, to wielka przygoda. Mogę rozmawiać o nich godzinami.”


Tytuł wykładu: „Nasze dziecko idzie w świat”
Jak mądrze i stopniowo włączać dziecko w życie społeczne, jak pogodzić wartości wychowawcze wpajane w domu z tymi, które będą obowiązywały malucha w przedszkolu czy szkole.
Gdzie jest przestrzeń na „nasze, rodzinne” a gdzie trzeba zaakceptować „społeczne” ? I jak nauczyć malucha poruszania się w obu światach ?
 
Warsztaty z fizjoterapii poprowadzi Maria Jarmołowicz
fizjot-MariaJ

„Dziecko to wielkie wyzwanie, ale też niezwykła przygoda trwająca całe życie. Już na starcie często pojawia się stres i strach, że coś robimy nie tak, że możemy zrobić maluchowi krzywdę nieodpowiednio go podnosząc czy przewijając. Co zrobić, żeby na początku tej drogi nie zgubić się w gąszczu porad babci, cioci, koleżanki i stosów książek dotyczących pielęgnacji dziecka? Postaram się Wam opowiedzieć jak, z perspektywy fizjoterapeuty, poprzez odpowiednią pielęgnację nie tylko stymulować dziecko do prawidłowego rozwoju, ale też budować z nim bliską więź, cały czas pamiętając o komforcie zarówno malucha, jak i jego rodziców.”
  
Warsztaty dotyczące Edukacji Domowej poprowadzi dla nas Justyna Wawrzyniak.

Po co komu dzieci w domu?

Czego można się spodziewać na tych warsztatach?
Ciut historii i celu Domowej Edukacji dzieci. Zobaczymy inspirujący krotki film i podyskutujemy o wartości nietypowego dziś nauczania poza ogólnie przyjętym systemem. Będzie też czas na pytania kto może a kto nie powinien uczyć swoje dzieci? jakie trzeba mieć cechy albo predyspozycje jako nauczyciel? Jakie są plusy, jakie minusy tej formy nauki? Jakie formalności należy pokonać? Kiedy przestać uczyć?
Na te i inne tematy można będzie porozmawiać z mamą trójki dzieci będącej od prawie 5 lat w Edukacji Domowej- krytycznym zwolennikiem Edukacji  Domowej 😉

Zapraszam!
Justyna Wawrzyniak

  
Karolina Machowska

IMG_8993

„Nazywam się Karolina Machowska. Jestem doradcą noszenia dzieci po kursie ClauWi, a prywatnie mamą dwóch noszonych córeczek.Noszenie to moja pasja. Starsza córeczka urodziła się w 2011 roku i od wtedy trwa nasza przygoda.
Noszenie to niesamowita bliskość rodzica z dzieckiem. Pomaga prawidłowo się rozwijać małemu ciałku. To także doskonała pomoc w wykonywaniu codziennych czynności domowych czy też w pokonywaniu tras, gdzie wózek nie da rady. Niech żyją wolne ręce! :)

Kontakt:
501756673
chusty.bielsko@gmail.com
chustybielsko.pl
facebook.com/chustybielsko”

   
Zapraszamy na spotkanie dla mam MamoSFERA

 

MamoSFERA

Jesteśmy grupką kobiet, które różnią się wszystkim. Mamy różne temperamenty, doświadczenia, zainteresowania… Różnimy się ilością posiadanych dzieci oraz ich wiekiem i przeżywanymi przez nich problemami, ale jest jedna rzecz, która nas łączy – MACIERZYŃSTWO. Traktujemy je jako misję daną nam w darze przez Boga. Inspiruje nas Biblia a zachęca jej skuteczność, potwierdzana przez nasze osobiste, różnorakie doświadczenia.

 

Cel

Chcemy wspólnie wzrastać duchowo, być dla siebie wsparciem, dzielić się wiedzą i doświadczeniami, wychowywać nasze dzieci w oparciu o słowo Boże.

 

Dla Mam

kawa, herbata, coś słodkiego, możliwość spotkania się, rozmowy, wspólnej refleksji nad mamowaniem i sobą

 

Dla dzieci

pokoik zabaw i inne dzieci, z którymi można się zaprzyjaźnić i nauczyć wspólnie bawić

 

Nasze spotkania

Zapraszamy w środy 10.30-12.30 na ul. Mińska 65. Wstęp wolny.