Witaj w SCh Południe! Cieszymy się, że jesteś!

Najlepszą drogą, aby dowiedzieć się więcej o Jezusie jest… doświadczyć Go! Dlatego zapraszamy Cię serdecznie na nasze niedzielne nabożeństwa. Spotykamy się, by wspólnie doświadczać Bożej obecności, dzielić się działaniem Jezusa Chrystusa w naszym życiu, uczyć się jak iść Jego drogą i odkrywać jego wspaniały plan na nasze życie.

Nie jest istotne, jakie są Twoje wcześniejsze doświadczenia w chodzeniu do kościoła. Jeśli chcesz przychodzić razem z nami bliżej Niego, zapraszamy.


Czego mogę się spodziewać?

Możesz spodziewać się inspirującego kazania, ciekawych, pełnych pasji ludzi oraz swobodnego samopoczucia :)

Jak wygląda typowe nabożeństwo?

Pierwsze niedzielne nabożeństwo zaczyna się o godzinie 10:00 a drugie o 12:00 i każde trwa około 90 minut.  Po powitaniu, nasz zespół poprowadzi w śpiewaniu energicznych i pełnych mocy piosenek. Dla nas to rodzaj modlitwy, dlatego słowa są wyświetlane na ekranie, aby nawet ci, którzy ich nie znają, mogli uczestniczyć w uwielbianiu Boga. Jest także czas na krótkie modlitwy a czasem również na to, by podzielić się z innymi realnym działaniem Wspaniałego Boga w naszym codziennym życiu. W trakcie tej pierwszej części dzieci udają się na specjalnie dla nich przygotowane zajęcia.

Główną częścią nabożeństwa jest kazanie, przez około 30 minut będziesz miał okazję wysłuchać inspirującego nauczania w oparciu o Słowo Boże. Kończymy modlitwą w formie uwielbienia muzycznego. Po zakończeniu nabożeństwa zapraszamy Cię do naszej kawiarni Café w Samo Południe gdzie przy dobrej kawie i ciekawych rozmowach miło spędzisz czas.

Jeśli będziesz u nas po raz pierwszy, czeka Cię też miła niespodzianka – specjalny powitalny pakiet. O tym, co w środku, dowiesz się, gdy przyjdziesz  :)

Czy muszę należeć do waszego kościoła, aby uczestniczyć w nabożeństwach?

Absolutnie nie. Jesteś mile widziany w SCh Południe niezależnie od tego skąd pochodzisz i kim jesteś. Nasz kościół to ludzie a nie organizacja. My też jesteśmy z różnych stron i mamy różne historie. Łączy nas Jezus Chrystus, a nie deklaracja przynależności do kościoła.  

Czy znajdę tu miejsce dla moich dzieci?

Oczywiście! Dla rodziców z najmłodszymi dziećmi przygotowaliśmy specjalne miejsce w sali, gdzie dzieci mogą czuć się swobodnie, a rodzice mogą uczestniczyć w nabożeństwie. Dla starszych dzieci (od 4 do 12 lat) organizujemy zajęcia w czterech grupach wiekowych. W trakcie zabawy poznają historie biblijne i uczą się zastosowania Bożego Słowa. Młodzież natomiast uczestniczy w opartych o Biblię warsztatach, które kształtują ich charakter. 

Czy oprócz niedzielnych nabożeństw organizujecie inne wydarzenia?

W trakcie tygodnia spotykamy się w tzw. Małych Grupach. Są to cykliczne spotkania gdzie budujemy relacje z Bogiem i sobą nawzajem. Chcemy być dla siebie wsparciem i zachęceniem. Jest to czas głębszego poznania niedzielnego kazania, czytania Biblii, modlitwy i dzielenia się tym jak Bóg działa w naszym życiu.

SCh Południe jest również miejscem wielu innych wydarzeń oraz miejscem spotkań różnych grup – m.in. małżeństw, mam, studentów, młodzieży.

Zobacz kalendarz wydarzeń

Jak trafić do SCh Południe?

SCh Południe znajduje się w prawobrzeżnej części Warszawy na Pradze Południe, przy ulicy Mińskiej 65 w klimatycznym budynku starej drukarni.

Kontakt  Sprawdź jak dojechać ZTM