TAK POSZCZĘ! wypowiedzi Południowców

Kategoria: Aktualności

Tak, poszczę!

BY USŁYSZEĆ
Poszczę, gdyż jest to dla mnie forma szczególnego kontaktu z Bogiem. Wydarzenia z Biblii pokazują, jak wielkie rzeczy miały miejsce po postach (np. 3 dniowy post Estery). Poszczę też, gdy znajduję się
w trudnych życiowych sytuacjach, by usłyszeć Boże odpowiedzi dla mojego życia.
Owoce postu to: wzmocniona wiara, pokój dla duszy, pewność, że Bóg mnie słyszy i odpowiada na moje modlitwy.

BY SIĘ ZBLIŻYĆ
Post jest czasem, który oddajemy Bogu, odmawiamy sobie pewnych rzeczy, by zbliżyć się do Boga. Nie jest to dla mnie łatwy czas ale jest on bardzo potrzebny. W czasie postu Bóg daje odpowiedzi, o które proszę, poznaję Go lepiej.
Formy postu – tylko warzywa i owoce, bez słodyczy i kawy, bez filmów i internetu.
Ale najważniejsze, to jak najwięcej czasu spędzać z Bogiem na modlitwie i czytaniu Słowa Bożego.

BY SIĘ POWSTRZYMAĆ
Post jest powstrzymaniem się od czegoś, co może nas odciągać od Boga, co zapewnia nam poczucie sytości i samowystarczalności.

BY SPRÓBOWAĆ
Tak, poszczę, do tej pory robiłam zazwyczaj 1-3 dniowe posty o wodzie, ale niekoniecznie dobrze je przechodziłam. A w tym poście kościelnym będę chciała spróbować pierwszy raz pościć przez cały okres na samych warzywach i owocach, odstawiając pozostałe produkty.

BY WSŁUCHAĆ SIĘ
Post to uśmiercanie ciała aby rozwinąć się duchowo. To skupienie na Panu Bogu i wsłuchiwanie się w Jego głos. Planuję pościć z kościołem.

BY PRZEŻYĆ
Post dla mnie to przeżycie małej namiastki tego co Jezus przeżył dla nas na krzyżu. Nic nie jest w stanie nas przybliżyć w 100% do tego cierpienia i uczuć, ale to czas refleksji nad tym i skupienie się na tym, co On dla nas zrobił.

BY POZNAĆ
Moim zdaniem post jest czymś co pozwala nam bardziej skupić się na obecności Boga i jego planie dla nas. Planuję pościć.

BY OTRZYMAĆ
Post to dla mnie rezygnacja z pewnych rzeczy, żeby skupić się na Bogu. Pościłem kilka razy w różnej formie. Za każdym razem wydaje mi się, że post niewiele da, a za każdym razem Bóg niesamowicie mocno odpowiada, daje obietnice, proroctwa, cele. Powinienem korzystać z postu częściej w różnych intencjach.

BY SIĘ ODDZIELIĆ
To co wiem to na pewno to, że post nie jest potrzebny Bogu ale zdecydowanie nam. Jest to czas umartwienia swojego ciała i czas oddzielenia siebie dla Boga. Czas przemyśleń i szukania Boga. No i Bóg odpowiada!

BY WALCZYĆ
Dla mnie post jest duchową walką o moje duchowe życie, o moją rodzinę i bliskich oraz o mój kościół. Wierzę, że podczas postu przełamuję w tej duchowej rzeczywistości ataki złego skierowane na mnie i na bliskie mi osoby. Tak będę pościć!

Autor: SCh Południe

Dodaj komentarz